Mulțumim tuturor celor care au fost alături de Spitalul Clinic Județean de Urgență “Sf. Apostol Andrei” Constanța

19 Iunie 2020, Categorie: Comunicate de presa

“Unde-s mulți, puterea crește”, spune un vechi proverb românesc. Și este perfect adevărat. Împreună am fost mai puternici! Și vă mulțumim pentru asta! Vă mulțumim pentru că nu ați stat pe gânduri și ne-ați fost alături în această perioadă extrem de dificilă, contribuind la  creșterea gradului de siguranță în rândul pacienților și al personalului medical, la calitatea actului medical și la o mai bună desfășurare a activității din Spitalul Clinic Județean de Urgență “Sf. Apostol Andrei” Constanța.

Împreună cu Dumneavoastră, cei care ne-ați sprijinit, am reușit să extindem secția de Terapie Intensivă, am înființat un nou Laborator, cel de Biologie Moleculară, unde sunt zilnic efectuate teste PCR, și am asigurat protecția personalului medical și a pacienților, grație miilor de echipamente de protecție și tonelor de dezinfectanți pe care ni le-ați oferit. Vă asigurăm că noi, conducerea Spitalului Județean Constanța, împreună cu personalul medical și auxiliar, ne-am făcut datoria cum am știut noi mai bine și am luptat minut cu minut, împotriva acestui inamic nevăzut, care lovește când te aștepți mai puțin.  Și nu ne vom opri aici! SARS-CoV-2 este departe de a fi dispărut, iar noi  suntem aici  pentru a-l învinge.

MULȚUMIM,

Echipa Teatrulului  de Stat Constanța

Asociația UNTOLD

SC Extracție Agricultură

Menționăm că lista este în curs de actualizare. Vă mulțumim tuturor pentru solidaritate, implicare și promptitudine . Altfel spus, pentru omenie!

Conducerea SCJU “Sf. Apostol Andrei” Constanța

Crina Kibedi