Rezultatele controlului la Spitalul Judeţean sunt mulţumitoare

17 Februarie 2013, Categorie: Articole din presa, Cuget Liber

Rezultatele controlului ISU Constanţa care a avut loc săptămâna trecută în cadrul Spitalului Judeţean Constanţa arată că unitatea spitalicească este pregătită în mare parte pentru situaţii de urgenţă, ca cele de incendiu. „Rezultatele controlului, spunem noi, sunt mulţumitoare. În afară de câţiva hidranţi, câteva conducte fisurate şi câteva uşi cu probleme, Spitalul Judeţean este pregătit pentru o astfel de situaţie”, a explicat Dan Căpăţână, managerul Spitalului Judeţean Constanţa. Controlul din spitalul constănţean face parte dintr-o procedură standard de verificare a fiecărui spital pentru a verifica dacă personalul medical este instruit pentru astfel de situaţii aşa cum prevede legea şi dacă spitalul are toate echipamentele necesare.