SITUAȚIE SCJU “SF. APOSTOL ANDREI” CONSTANȚA

27 Februarie 2018, Categorie: Comunicate de presa, Stiri

Activitatea decurge în parametrii normali, atât la Spitalul Clinic Județean de Urgență “SF. APOSTOL ANDREI”  Constanța cât și în secțiile exterioare. Până în momentul de față nu au fost semnalate niciun fel de probleme, există stocuri de medicamente și alimente iar confortul pacienților nu este afectat de temperaturile scăzute.

De ieri,de la ora 12.00 și până astăzi, la ora 10.00 la UPU au fost înregistrați 235 pacienți. 68 au rămas internați. Cei mai mulți au vârste cuprinse între 1 si 16 ani (51). În secția ortopedie traumatologie, în același interval au fost spitalizate 4 persoane.

Tot de ieri de la prânz, până astăzi de dimineață, la UPU au ajuns 18 pacienți reprezentând cazuri sociale. 16 dintre aceștia au fost transferați la adăpost iar 2 sunt încă în investigații.

Crina KIBEDI,

Comunicare și Relații Publice