Sectia Radioterapie

Prima pagină » Sectii » Sectia Radioterapie

Sectia Radioterapie
are în componență următoarele compartimente:

DATE DE CONTACT

COMPARTIMENTE

LOCAȚIE

Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Constanta-subsol

MEDIC ȘEF SECȚIE

ASISTENT(A) SEF(A)

Nr. paturiNr. SaloaneNr. cabineteNr. Săli de consultațieNr. Săli de operație
3-32-

ACTIVITATE

Toate tipurile de neoplasm.

INVATAMANT (stagii, cursuri)

DOTARE ECHIPAMENTE

Cercetare

Locatie: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Constanta-subsol

Nr. paturi: 3 – spitalizare de zi

Nr. Saloane: –

Nr. cabinete: 3

Nr. Sali de consultatie: 2

Nr. Sali de operatie: –

Medic sectie: DR. LAZAR MONICA

Asistenta sefa: –

Dotare echipamente: -Instalatie de radioterapie; aparat THERATRON ELITE 100; aparat SIMULIX MCR; materiale de radioprotectie (dozimetre, debimetre, sorturi cu folie de plumb)

Patologie tratata: Toate tipurile de neoplasm.

Invatamant (stagii,cursuri): Lucrari practicate cu studentii de la Medicina si cu elevii de la Scoala Postliceala Sanitara Constanta.

Cercetare – temede cercetare, implicare in proiecte: Suntem cuprinsi la un interval de 2 ani in sistemul de audit international cu agentia de la Viena (IAEA). Cooperam cu toate clinicile din spital in elaborarea temelor de cercetare a afectiunilor maligne.

Date de contact:

Date de contact: tel e-mail fax (medic sef-asistenta-sectie): Adresa:Spitalul Clinic Judetean Constanta, Radioterapie,bd.Tomis 145, 900591; e-mail: radioterapieconstanta@ymail.com; telefoane sectie: 0241-503.446;0241-503.365; 0241-503177.