Linie telefonică aparținători pacienți COVID-19
Spitalul Clinic Județean de Urgență CONSTANȚA:
(interval preluare apeluri 10.00-13.00)
Secția exterioară AGIGEA:
0241.48.46.38

Conducerea Spitalului Clinic Județean de Urgență “Sf. Apostol Andrei” Constanța a fost preluată de Ec. Ionuț Cornel Ionescu

14 Mai 2021, Categorie: Comunicate de presa

Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța are din această săptămână un nou manager, după ce mandatul domnului Prof. Dr. Ioan Tiberiu Tofolean a încetat.

Astfel, prin dispoziția Președintelui Consiliului Județean Constanța, Mihai Lupu,  în funcția de manager interimar al SCJU “Sf. Apostol Andrei” Constanța a fost numit  Ec. Ionuț Cornel Ionescu. Până la organizarea concursului, domnul Ionuț Cornel Ionescu va coordona activitatea celei mai mari unități medicale din Dobrogea.

“Incepând de astăzi am preluat mandatul de manager interimar al Spitalului Județean Constanța. Pe această cale îi mulțumesc domnului președinte,  Mihai Lupu, pentru încrederea acordată. Totodată doresc să îi mulțumesc și domnului Prof. Dr. Ioan Tiberiu Tofolean pentru activitatea depusă și să îl asigur de continuarea proiectelor începute de Domnia Sa. Voi continua politica de investiții în cadrul spitalului pentru a îmbunătăți calitatea actului medical și a serviciilor medicale, astfel încât instituția pe care o conduc să capete un grad de încredere ridicat în rândul populației ”, a declarat Ec. Ionuț Cornel Ionescu, managerul interimar al SCJU “Sf. Apostol Andrei” Constanța.

Din comitetul director al Spitalului Județean Constanța mai fac parte Dr. Marius Dragoș Prăzaru – director medical, As. lic. Petruș Mihăilescu – director de îngrijiri medicale și Ec. Natalia Munteanu, – director financiar contabil.

Crina Kibedi

Purtător de cuvânt SCJU Constanța