Program si reguli de vizite

Print Email This Page 53,458 vizualizari

Programul de vizită în Spitalul Clinic de Urgenţă “Sf. Ap. Andrei” Constanţa:
Luni- vineri: 13:30- 20:00
Sâmbătă: 11:00- 20:00
Duminică: 11:00- 20:00
Sărbători Legale: 11:00- 20:00
Terapie intensiva zilnic: 13:30 – 14:30

Restrictii se vor face in functie de conditiile igienico sanitare si administrative existente in momentul vizitei.

Vizitatorul trebuie să poarte obligatoriu pe toată durata vizitei în spital, echipament de protectie (pelerina si totosi de unica folosinta).

Reguli de efectuare a vizitei:
* vizita va fi cât mai scurtă pentru a nu obosi bolnavul;
* de preferat, se va face de către o singură persoană pentru a evita supraaglomerarea din salon;
* nu se va sta pe patul pacientului şi nu se vor pune pe patul acestuia haine, genţi, sacoşe etc;
* pe tot parcursul vizitei atitudinea trebuie să fie civilizată şi nu se vor creea stări de tensiune;
* fumatul este strict interzis în Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa;

Pentru orice neînţelegeri sau reclamaţii vă puteţi adresa în ordine:
* Asistentei Şef;
* Medicului de gardă;
* Medicului Şef Secţie.

Dacă nemultumirea persistă, vă puteţi adresa în scris Managerului SCJU.
Numai reclamaţiile care vor avea datele de identificare ale reclamantului vor fi supuse anchetei juridice, iar răspunsul va fi dat direct sau în scris.