Program si reguli de vizite

Print Email This Page 55,723 vizualizari

Conducerea SCJU “Sf. Apostol Andrei” Constanța aduce la cunoștința pacienților și vizitatorilor că începând cu data de 24.01.2019, se interzice accesul vizitatorilor în incinta unității spitalicești. Măsura a fost luată ca urmare a numărului crescut de pacienți diagnosticați cu infecții acute ale căilor respiratorii superioare.

Pacienții care au de efectuat investigații în cadrul SCJU, se vor echipa corepunzător cu halat, mască și totoși de unică folosință. Echipamentul este pus la dispoziție gratuit, de către conducerea SCJU, și se regăsește la intrarea în fiecare secție. In același timp reamintim pacienților și vizitatorilor că accesul în incinta Spitalului Județean se face doar pe la intrarea special amenajată pentru vizitatori, dinspre Bd. Tomis (ușa rotativă) iar accesul la Unitatea Primiri Urgențe și Ambulatoriul de specialitate este posibil din strada Nicolae Iorga.

Rugăm vizitatorii să se adreseze Biroului de Informații!